_DSC1601_res

Tenisový oddíl SK Aritma Praha

Moderní sportovní areál leží v klidné části Prahy 6 hned vedle chráněného přírodního území Divoká Šárka. Komplex sportovního klubu tvoří 10 tenisových dvorců, v zimě s přetlakovou halou, 3 kurty pro mini-tenis, dvě fotbalová hřiště, víceúčelová hala, golfové odpaliště a dráhy pro minigolf. Naši sportovci si nemohou vynachválit možnost zlepšovat kondici běháním v krásných lesích Šáreckého údolí.

Tradice tenisové školy sahá až do 70. let minulého století. V roce 1994 jsme se rozhodli vydat se ve výuce mladých tenistů a tenistek novou moderní cestou. Využíváme metodiky, kterou doporučuje Mezinárodní tenisová federace, čerpáme ze zkušeností předních domácích i zahraničních trenérů. S nejmenšími dětmi trénují trenéři s nejvyšší kvalifikací a bohatými zkušenostmi, protože dobré základy jsou předpokladem úspěšné sportovní kariéry. Snažíme se, aby se děti učily tenisovým dovednostem formou různých her. Naší tenisovou školou prošlo za 19 let více než 1000 dětí a ty nejtalentovanější dnes reprezentují Aritmu ve vysokých soutěžích družstev i jednotlivců na republikové i mezinárodní úrovni. Dokonce naše družstvo dospělých, které hraje II. národní tenisovou ligu, je složeno převážně z odchovanců tenisové školy. Tenisová škola má k dispozici dva mini-kurty s odrazovou stěnou pro nejmenší děti, jeden kurt s novou umělou trávou a jeden s antukovým povrchem. V zimě děti hrají v tělocvičnách v ZŠ Na okraji na Petřinách, v ZŠ Mikoláše Alše v Suchdole, v ZŠ na Dlouhém Lánu a děti vybrané pro závodní tenis v přetlakové hale na Aritmě. Dětem se věnuje 7 kvalifikovaných trenérů se zkušenostmi z ligových nebo divizních soutěží.

Kdy s tenisem začít?

Obvykle je možné začít s tréninkem od 4 let. Děti, které začnou s tréninkem v tak útlém věku, bývají později obratnější a zejména jejich dobrý odhad jim dává náskok před ostatními. Trénink je v prvních dvou letech zaměřen především na všeobecnou obratnost, takže se nemusíte obávat jednostranného zatěžování.

Děti trénují dvakrát týdně

Tréninková jednotka trvá 60 minut. Dbáme na to, aby tréninkovou skupinu tvořily maximálně 4 děti. Individuální trénink pro tak malé děti není vhodný, protože neposkytuje možnost soutěžení a zábavu v kolektivu. Mnoho rodičů se domnívá, že jejich malé ratolesti začnou okamžitě s nácvikem tenisových úderů, a že každá minuta strávená na kurtě bez rakety je ztráta času. Je tomu právě naopak. Nejprve je nutné osvojit si řadu dovedností, které jsou nezbytné pro zvládnutí tenisových úderů. K tomuto účelu nám slouží řada her. S pomocí těchto her se začínající tenisté naučí vše potřebné. Děti se samozřejmě těší, až poprvé udeří raketou míč, a proto je nutné, aby se tak stalo už na první tréninkové lekci. V nácviku tenisových úderů začínají nejprve s údery ve velmi zjednodušených podmínkách, tzn. odpalují míč ze země, nebo po pomalém nadhozu trenéra. Další užitečnou pomůckou pro nácvik jsou pěnové a odlehčené tenisové míče. Velmi rádi používáme pěnové míče, protože umožní malým tenistům hrát velmi brzy proti sobě a zahrát si dokonce tenisový zápas na mini-kurtu. To je možné s normálními „tenisáky“ až po několika letech tréninku. Trénink tenisových dovedností se tedy střídá s tréninkem všeobecných kondičních dovedností. Aby děti trénink bavil, je většina cvičení organizována formou hry. Malí hráči a hráčky jsou na konci každého tréninku ohodnoceni a získané body se jim zapisují do soutěžních karet. Podle dosažených bodů získávají ti nejúspěšnější na konci letní sezóny věcné ceny.

Nábor nových zájemců tenis se koná vždy na jaře. Na schůzce rodičů s trenéry se dozvíte další podrobnosti o tréninku. V případě zájmu vyplníte přihlášku, na které uvedete možnosti, kdy mohou vaše děti přijít na trénink. Trenéři školy vytvoří rozvrh na letní sezónu, která trvá od konce dubna do konce června a po celé září. Pokud by se dětem trénink v prvním týdnu nelíbil, nebo by zjistily, že je tenis nebaví, mohou skončit. To je také důvod, proč se poplatek za tréninky v tenisové škole hradí až po těchto „zkušebních hodinách“. O letních prázdninách pravidelné tréninky nejsou. Těm, kteří nechtějí zapomenout, co se naučili, nabízíme účast na letních tréninkových kempech. Na zimu se trénink stěhuje do tělocvičen, pro které je vytvořen nový tréninkový rozvrh.

Výběr talentovaných hráčů

Přibližně po dvou letech tréninku je možné odhadnout míru talentu dětí. Těm nejlepším nabízíme možnost tréninku zaměřeného na závodní tenis. Takové děti trénují minimálně 3krát týdně ve dvojici nebo ve trojici. Na financování jejich přípravy se z části podílí tenisový oddíl. Věnovat se tenisu závodně však stojí nejen dost peněz, ale především spoustu času a ne všichni jsou ochotni tolik do tenisu investovat. Proto nabízíme dětem možnost věnovat se i nadále tenisu a naučit se ho na velmi dobré rekreační úrovni. Důkazem, že o tuto formu tréninku je velký zájem, je 150 dětí, které v současnosti naší tenisovou školu navštěvují. V tréninkovém programu jsou zařazeny děti přibližně do 15 let. Ti, kteří odrostli tenisové škole, se mohou stát členy tenisového oddílu a věnovat se tenisu i nadále.

Kvalitní trénink

Kvalitní trénink pro všechny zajišťují trenéři prověření dlouhodobou spoluprací v naší tenisové škole, s kladným přístupem k tenisu i dětem. Kamarádi, kteří si dovedou udržet pozornost i respekt.

Zaujatí?

Pokud vás čtení o tenisové škole zaujalo a chtěli byste se dozvědět více, přijďte za námi na adresu:

SK Aritma Praha, Nad lávkou 5, Praha 6,

nebo volejte +420 728 747 948

nebo navštivte náš profil na sociální síti!